STMicroelectronics ESDZV18-1BF4TK (30000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 780 ratings
ESDZV18-1BF4TK main image
Model Number
ESDZV18-1BF4TK
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
ESDZV18-1BF4TK PDF
Description
TVS DIODE 24VWM 21.5VC ST0201
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
ESDZ
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
18V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
140W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
3pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)