STMicroelectronics EMIF08-1502M16 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 695 ratings
EMIF08-1502M16 main image
Model Number
EMIF08-1502M16
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
EMIF08-1502M16 PDF
Description
FILTER RC(PI) 170 OHM/14PF SMD
In Stock : 4507
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
EMIF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Obsolete
Type
Low Pass
Filter Order
2nd
Technology
RC (Pi)
Number of Channels
8
Center / Cutoff Frequency
300MHz (Cutoff)
Attenuation Value
30dB @ 900MHz ~ 1.8GHz
Resistance - Channel (Ohms)
170
Current
10 mA
Values
R = 170Ohms, C = 14pF (Total)
ESD Protection
Yes
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
Data Lines for Mobile Devices
Voltage - Rated
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
16-UFDFN Exposed Pad
Size / Dimension
0.130" L x 0.059" W (3.30mm x 1.50mm)
Height
0.024" (0.60mm)