STMicroelectronics BZW50-82RL Bulk sales (1 piece or more)
4.9 642 ratings
BZW50-82RL main image
Model Number
BZW50-82RL
Datasheet
BZW50-82RL PDF
Description
TVS DIODE 82VWM 189VC R6
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
82V
Voltage - Breakdown (Min)
91V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
189V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
317A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency
2600pF @ 1MHz