STMicroelectronics BZW50-47B Bulk sales (1 piece or more)
4.9 692 ratings
BZW50-47B main image
Model Number
BZW50-47B
Datasheet
BZW50-47B PDF
Description
TVS DIODE 47VWM 108VC R6
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
47V
Voltage - Breakdown (Min)
52V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
108V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
556A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency
2050pF @ 1MHz