STMicroelectronics BZW50-33B Bulk sales (1 piece or more)
4.7 738 ratings
BZW50-33B main image
Model Number
BZW50-33B
Datasheet
BZW50-33B PDF
Description
TVS DIODE 33VWM 76VC R6
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
76V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
789A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency
2875pF @ 1MHz