STMicroelectronics BZW50-150 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 767 ratings
BZW50-150 main image
Model Number
BZW50-150
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
BZW50-150 PDF
Description
TVS DIODE 150VWM 343VC R6
In Stock : 277
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
BZW50, TRANSIL™
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
150V
Voltage - Breakdown (Min)
166V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
343V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
175A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
1700pF @ 1MHz