STMicroelectronics BYV54V-200 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 858 ratings
BYV54V-200 main image
Model Number
BYV54V-200
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
BYV54V-200 PDF
Description
DIODE MODULE 200V 50A ISOTOP
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Diode Configuration
2 Independent
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
50A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
850 mV @ 50 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
60 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 200 V