STMicroelectronics 74V2T0ESTR Bulk sales (1 piece or more)
4.8 703 ratings
74V2T0ESTR main image
Model Number
74V2T0ESTR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
74V2T0ESTR PDF
Description
IC INVERTER 3CH 3-INP SOT23-8
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
74V
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Logic Type
Inverter
Number of Circuits
3
Number of Inputs
3
Features
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low
8mA, 8mA
Input Logic Level - Low
0.8V
Input Logic Level - High
2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C