STMicroelectronics 74V1T32STR Bulk sales (1 piece or more)
4.9 606 ratings
74V1T32STR main image
Model Number
74V1T32STR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
74V1T32STR PDF
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT23-5
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
74V
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Logic Type
OR Gate
Number of Circuits
1
Number of Inputs
2
Features
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Max)
1 µA
Current - Output High, Low
8mA, 8mA
Input Logic Level - Low
0.8V
Input Logic Level - High
2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL
7.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C