STMicroelectronics 74V1T125STR Bulk sales (1 piece or more)
4.8 723 ratings
74V1T125STR main image
Model Number
74V1T125STR
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
74V1T125STR PDF
Description
IC BUF NON-INVERT 5.5V SOT23-5
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
74V
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Logic Type
Buffer, Non-Inverting
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
1
Input Type
Output Type
3-State
Current - Output High, Low
8mA, 8mA
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)