STMicroelectronics 1.5KE220A In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 616 ratings
1.5KE220A main image
Model Number
1.5KE220A
Datasheet
1.5KE220A PDF
Description
TVS DIODE 188VWM 388VC DO201
In Stock : 15101
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
188V
Voltage - Breakdown (Min)
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
388V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
26A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency
625pF @ 1MHz