STMicroelectronics 1.5KE200A In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.5 715 ratings
1.5KE200A main image
Model Number
1.5KE200A
Datasheet
1.5KE200A PDF
Description
TVS DIODE 171VWM 353VC DO201
In Stock : 17420
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
171V
Voltage - Breakdown (Min)
190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
353V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency
675pF @ 1MHz