Stackpole Electronics Inc WWF2AJT47R0 (1250 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 700 ratings
WWF2AJT47R0 main image
Model Number
WWF2AJT47R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
WWF2AJT47R0 PDF
Description
RES 47 OHM 5% 2.5W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
WW
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
47 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2.5W
Composition
Wirewound
Features
Fusible, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.156" Dia x 0.550" L (3.96mm x 13.97mm)