Stackpole Electronics Inc WW5JT470R (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 693 ratings
WW5JT470R main image
Model Number
WW5JT470R
Datasheet
WW5JT470R PDF
Description
RES 470 OHM 5% 5W AXIAL
Resistance
470 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)