Stackpole Electronics Inc WW5JT33R0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 681 ratings
WW5JT33R0 main image
Model Number
WW5JT33R0
Datasheet
WW5JT33R0 PDF
Description
RES 33 OHM 5% 5W AXIAL
Resistance
33 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)