Stackpole Electronics Inc WW5JT27K0 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 767 ratings
WW5JT27K0 main image
Model Number
WW5JT27K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
WW5JT27K0 PDF
Description
RES 27K OHM 5% 5W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
WW
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
27 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)