Stackpole Electronics Inc WW4JT68R0 (1 Tape & Reel)
4.8 798 ratings
WW4JT68R0 main image
Model Number
WW4JT68R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
WW4JT68R0 PDF
Description
RES 68 OHM 5% 4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
WW
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
68 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
4W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.270" Dia x 0.700" L (6.86mm x 17.78mm)