Stackpole Electronics Inc WW3JTR200 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 733 ratings
WW3JTR200 main image
Model Number
WW3JTR200
Datasheet
WW3JTR200 PDF
Description
RES 0.2 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance
200 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)