Stackpole Electronics Inc WW3JT91R0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 731 ratings
WW3JT91R0 main image
Model Number
WW3JT91R0
Datasheet
WW3JT91R0 PDF
Description
RES 91 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance
91 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)