Stackpole Electronics Inc WW3JT470R (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 674 ratings
WW3JT470R main image
Model Number
WW3JT470R
Datasheet
WW3JT470R PDF
Description
RES 470 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance
470 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)