Stackpole Electronics Inc WW3JT330R (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 771 ratings
WW3JT330R main image
Model Number
WW3JT330R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
WW3JT330R PDF
Description
RES 330 OHM 5% 3W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
WW
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
330 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)