Stackpole Electronics Inc WW3JB1K60 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 826 ratings
WW3JB1K60 main image
Model Number
WW3JB1K60
Datasheet
WW3JB1K60 PDF
Description
RES 1.6K OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
1.6 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)