Stackpole Electronics Inc WW3FTR150 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 638 ratings
WW3FTR150 main image
Model Number
WW3FTR150
Datasheet
WW3FTR150 PDF
Description
RES 0.15 OHM 1% 3W AXIAL
In Stock : 3725
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
150 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)