Stackpole Electronics Inc WW3FT820R (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 646 ratings
WW3FT820R main image
Model Number
WW3FT820R
Datasheet
WW3FT820R PDF
Description
RES 820 OHM 1% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
820 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)