Stackpole Electronics Inc WW3DT250R (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 736 ratings
WW3DT250R main image
Model Number
WW3DT250R
Datasheet
WW3DT250R PDF
Description
RES 250 OHM 0.5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
250 Ohms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)