Stackpole Electronics Inc WW3AJT130R (1 Tape & Reel)
4.9 616 ratings
WW3AJT130R main image
Model Number
WW3AJT130R
Datasheet
WW3AJT130R PDF
Description
RES 130 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
130 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)