Stackpole Electronics Inc WW1JT680R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 635 ratings
WW1JT680R main image
Model Number
WW1JT680R
Datasheet
WW1JT680R PDF
Description
RES 680 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance
680 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)