Stackpole Electronics Inc WW1JT130R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 666 ratings
WW1JT130R main image
Model Number
WW1JT130R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
WW1JT130R PDF
Description
RES 130 OHM 5% 1W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
WW
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
130 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)