Stackpole Electronics Inc WW1FT2R32 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 699 ratings
WW1FT2R32 main image
Model Number
WW1FT2R32
Datasheet
WW1FT2R32 PDF
Description
RES 2.32 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance
2.32 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)