Stackpole Electronics Inc WW1FT21R5 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 648 ratings
WW1FT21R5 main image
Model Number
WW1FT21R5
Datasheet
WW1FT21R5 PDF
Description
RES 21.5 OHM 1% 1W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
21.5 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)