Stackpole Electronics Inc WW1FT19R1 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 868 ratings
WW1FT19R1 main image
Model Number
WW1FT19R1
Datasheet
WW1FT19R1 PDF
Description
RES 19.1 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance
19.1 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)