Stackpole Electronics Inc WW12JTR160 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 806 ratings
WW12JTR160 main image
Model Number
WW12JTR160
Datasheet
WW12JTR160 PDF
Description
RES 0.16 OHM 5% 0.4W AXIAL
Resistance
160 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)