Stackpole Electronics Inc WW12JB6R80 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 870 ratings
WW12JB6R80 main image
Model Number
WW12JB6R80
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
WW12JB6R80 PDF
Description
RES 6.8 OHM 5% 0.4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
WW
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
6.8 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.4W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)