Stackpole Electronics Inc WW12JB4R30 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 733 ratings
WW12JB4R30 main image
Model Number
WW12JB4R30
Datasheet
WW12JB4R30 PDF
Description
RES 4.3 OHM 5% 0.4W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
4.3 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)