Stackpole Electronics Inc WW12JB3R60 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 879 ratings
WW12JB3R60 main image
Model Number
WW12JB3R60
Datasheet
WW12JB3R60 PDF
Description
RES 3.6 OHM 5% 0.4W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
3.6 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)