Stackpole Electronics Inc WW12FT976R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 775 ratings
WW12FT976R main image
Model Number
WW12FT976R
Datasheet
WW12FT976R PDF
Description
RES 976 OHM 1% 0.4W AXIAL
Resistance
976 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)