Stackpole Electronics Inc WW12FT3R24 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 600 ratings
WW12FT3R24 main image
Model Number
WW12FT3R24
Datasheet
WW12FT3R24 PDF
Description
RES 3.24 OHM 1% 0.4W AXIAL
Resistance
3.24 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)