Stackpole Electronics Inc WW12FT21R5 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 758 ratings
WW12FT21R5 main image
Model Number
WW12FT21R5
Datasheet
WW12FT21R5 PDF
Description
RES 21.5 OHM 1% 0.4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
21.5 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)