Stackpole Electronics Inc WW12FT1R10 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 606 ratings
WW12FT1R10 main image
Model Number
WW12FT1R10
Datasheet
WW12FT1R10 PDF
Description
RES 1.1 OHM 1% 0.4W AXIAL
Resistance
1.1 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)