Stackpole Electronics Inc WW12FT14R7 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 703 ratings
WW12FT14R7 main image
Model Number
WW12FT14R7
Datasheet
WW12FT14R7 PDF
Description
RES 14.7 OHM 1% 0.4W AXIAL
Resistance
14.7 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)