Stackpole Electronics Inc WW12FT113R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 898 ratings
WW12FT113R main image
Model Number
WW12FT113R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
WW12FT113R PDF
Description
RES 113 OHM 1% 0.4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
WW
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
113 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)