Stackpole Electronics Inc WW12BT9R31 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 736 ratings
WW12BT9R31 main image
Model Number
WW12BT9R31
Datasheet
WW12BT9R31 PDF
Description
RES 9.31 OHM 0.1% 0.4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
9.31 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)