Stackpole Electronics Inc WW10JT39K0 (250 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 877 ratings
WW10JT39K0 main image
Model Number
WW10JT39K0
Datasheet
WW10JT39K0 PDF
Description
RES 39K OHM 5% 10W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
39 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
10W
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)