Stackpole Electronics Inc WRF3JBR220 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 733 ratings
WRF3JBR220 main image
Model Number
WRF3JBR220
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
WRF3JBR220 PDF
Description
RES 0.22 OHM 5% 3W AXIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
WRF
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Resistance
220 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Composition
Wirewound
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
-80/ +900ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 225°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.630" L (5.00mm x 16.00mm)