Stackpole Electronics Inc WRF1JB360R Bulk sales (1 piece or more)
4.8 838 ratings
WRF1JB360R main image
Model Number
WRF1JB360R
Datasheet
WRF1JB360R PDF
Description
RES 360 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance
360 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
-80/ +900ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)