Stackpole Electronics Inc WRC2AJT33R0 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 797 ratings
WRC2AJT33R0 main image
Model Number
WRC2AJT33R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
WRC2AJT33R0 PDF
Description
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
WRC
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
33 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Composition
Wirewound
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
-80/ +900ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.492" L (5.50mm x 12.50mm)