Stackpole Electronics Inc WCB5JB3K30 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 686 ratings
WCB5JB3K30 main image
Model Number
WCB5JB3K30
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
WCB5JB3K30 PDF
Description
RES 3.3K OHM 5% 5W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
WCB
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
3.3 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Composition
Wirewound
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)