Stackpole Electronics Inc VM7JBR200 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 884 ratings
VM7JBR200 main image
Model Number
VM7JBR200
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
VM7JBR200 PDF
Description
RES 0.2 OHM 5% 7W RADIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
VM
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
200 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
7W
Composition
Wirewound
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±800ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Package / Case
Radial
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)
1.594" (40.50mm)