Stackpole Electronics Inc SPRM12JB12M0 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 846 ratings
SPRM12JB12M0 main image
Model Number
SPRM12JB12M0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
SPRM12JB12M0 PDF
Description
RES 12M OHM 5% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
SPRM
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
12 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Carbon Composition
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)