Stackpole Electronics Inc SM8035FT100R Bulk sales (1 piece or more)
4.6 663 ratings
SM8035FT100R main image
Model Number
SM8035FT100R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
SM8035FT100R PDF
Description
RES 100 OHM 1% 4W 8035
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
SM
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
4W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Package / Case
8035 J-Lead
Supplier Device Package
8035
Size / Dimension
0.827" L x 0.350" W (21.00mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max)
0.377" (9.57mm)